Populer Yazılarım

Tayland’ a Nasıl Gidilir ? – Tecrübelerimi paylaşıyorum

Tayland hakkında ufak bir bilgi ; 

Thailand, resmi adıyla Thailand Krallığı, eski adıyla Siyam olan, Hindiçin yarımadasının orta kısmında bulunan Güneydoğu Asya ülkesidir. Sınırları batıda Myanmar, doğuda Kamboçya, kuzeyde Laos ve güneyde Malezya ülkeleri bulunmaktadır.Resmi dili tayca olan ülkenin para birimi ise baht ‘ tır. Ortalama nüfusu 69 milyon olan bu ülkenin başkenti ise Bangkok’ tur.Hayatın gerçek anlamda çok ucuz olduğu bir ülke ve asya bölgesinde doğayla iç içe bir bölge olduğu için tüm zamanların en yüksek turist çeken ülkesi olmuştur..Ünlü filmlerin uğrak mekanı haline gelen tayland nefes kesici doğası, ilgi çekici kültürü ve etkileyici budist tapınaklarıyla turistlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Bununla ilgili olarak da yılda 20 milyondan fazla turist çekmektedir.

 

Merhaba Arkadaşlar,

         1 – Tayland’ a nasıl gidilir ?

         2- Tayland’ a vize var mı ?

         3 – Tayland’ a uçak bileti ne kadar ?

         4 – Tayland’ a hangi dönemlerde seyahat etmeliyim ?

 

Bu konularla ilgili bilgileri aşağıda okuyabilirsiniz ;

 

1 – Tayland’ a Nasıl Gidilir ?

Thailand’ a nasıl gidilir ve en ucuz nasıl gidilir ? Nereden başlayacağım diye soruyorsanız, bu yazıyı okumaya devam etmenizi öneririm.Öncelikle thailand  türkiye üzerinden direkt olarak tek uçuşla da gidebilirsiniz, katar,dubai ve bahreyn üzerinden aktarmalı uçuşlarda yapabilirsiniz.

2 – Tayland’ vize Var mı ?

Hayır, arkadaşlar thailand’ a gitmek için vizeye ihtiyacınız yok.(Minimum 6 ay geçerli pasaportunuz olmalı)  Thailand sizlere hava yoluyla ülkeye girişlerinizde 27-30 günlük serbest dolaşım hakkı verir.Eğer karadan girmek isterseniz 15 günlük bir dolaşım hakkınız oluyor.Ben daha fazla kalmak istiyorum, nasıl vize alabilirim diyorsanız.Göçmenlik bürosuna giderek yaklaşık 2000 Baht (şimdiki kura göre yaklaşık 260 TL) karşılığında 30 günlük vizenizi alıp gönül rahatlığıyla gezebilirsiniz.

3 – Tayland’ a uçak bileti ne kadar?

Thailand’ a türkiye üzerinden direkt aktarmasız uçuş yapmak istiyorsanız ortalama 2500-3500 tl aralığında bir uçak bileti bulabilirsiniz.(Ortalama 10-12 saat sonra bangkok dasınız) Bu belirli dönemlere göre değişiyor arkadaşlar.Eğer diyorsanız ben uçmayı seviyorum biraz uzun sürsede olur.O zaman katar, dubai ve bahreyn aktarmalı uçuları tercih ederek bilet fiyatınızı 1500-2200 gibi rakamlara düşürebilirsiniz.Bu şekilde de ortalama 1 gün kadar bir uçuş süreniz oluyor.

4 – Tayland’ a hangi dönemlerde seyahat etmeliyim ?

Arkadaşlar thailand neredeyse yılın bütün ayları sıcak bir mevsimi yaşadığı için istediğiniz aylarda tercih edebilirsiniz.Ve hayat hiç bir zaman diliminde gerçekten bitmiyor.Eğer çok iyi eğlenmek istiyorum diyorsanız her yıl yapılan Street Songran(Su savaşı festivali) dönemlerinde gitmenizi tavsiye ederim.Songran eski tarihteki insanlar günahlardan arınmak için başlattığı bu konstepti zamanla festivallere dönüşmüş ve günümüzde anlamı unutularak su savaşı haline gelmiştir.Bir çok turistin ve kendi halkınında katıldığı bu festivalde çeşitli tazikli su tabancalarıda kullanılabiliyor.Islanmama gibi bir durumunuz olmadığı kadar eğlenmeme gibi bir durumunuzda yok merak etmeyin.Hadiyin size iyi eğlenceler…

 

Tayland' a nasıl gidilir?

 

Facebook    Instagram    Google    Twitter