Fas ( Morocco )

Marakeş Gece Hayatı | Fas Seyahat Rehberi

Fas denince ilk akla gelen genelde kültürel seyahatler, otantik mekanlar ve muhafazakar bir halk olabilir. Elbette bunlarda var ama marakeş gece hayatı nında gerçekten kaliteli ve iyi olduğunu söyleyebilirim. Fas‘ a yaptığım yolculukta 1.5 ay kaldığım süre zarfı içerisinde yaklaşık 15 şehrini gezdim ve her türlü ortamını gördüm diyebilirim. Kültürel gezileri gerçekten çok severim, ama gece hayatınıda sevdiğimi söyleyebilirim. Fas seyahat rehberi mde sıralama yapacak olursak Marakeş,Kazablanka, agadir diye bu liste bu şekilde devam eder. Bu yazımda sizlere Marakeş gece hayatını anlatıcam ve mekanları sırasıyla listeleyeceğim. Bu mekan listesini sırasıyla aşağıda görebilirsiniz.

1. CANTOBAR | MARAKEŞ GECE HAYATI

Cantobar eğlenceli ve iddalı müzikleriyle misafirlerinin en iyi şekilde eğlenmesini sağlıyor. Aynı zamanda karaoke konseptininde olmasıyla birlikte insanların daha sıcak ve samimi bir şekilde club lerde eğlenmesinide sağlıyor. Marakeş gece hayatın da bu mekanın fiyatlarına gelicek olursak, türkiyedeki gece hayatındaki fiyatlandırmalara göre birazcık daha uygun, ama çok fazla bir fark yok diyebilirim. İki kişi 800 TL ye güzel bir şekilde eğlenip keyfinize bakabilirsiniz.
Cantobar
Marakeş Gece Hayatı | Fas Seyahat Rehberi

2. ROYAL MANSOUR BAR | MARAKEŞ GECE HAYATI

Royal Mansour Bar, marakeş gece hayatı noktasında bu bölgede bulunan riad yani, fas bölgesinin konak, saray, fas eski kültürel evlerinin otele çevrilmiş halidir. Marakeş bölgesindeki bu mekan ise, lüks bir riyad(otel) içerisinde hizmet veren kaliteli ve keyifli vakit geçireceğiniz mekanlardan bir tanesidir.
Marakeş Gece Hayatı
Marakeş Gece Hayatı | Fas Seyahat Rehberi

3. THEATRO | MARAKEŞ GECE HAYATI

Fas ülkesine gittikten sonra, eğer marakeş’ e de uğrayacaksanız( kesinlikle uğrayın(: ) bu gece club ünü görmenizi öneririm. Gerçekten çok iyi müziklerinin olduğu, çeşitli gösterileriyle çok güzel bir atmosfer yaratarak misafirlerini eğlendirmeyi çok iyi biliyorlar. Gittiğinizde kesinlikle hayal kırıklığına uğramayacağınız mekanlardan birtanesidir. Marakeş bölgesinin ünlü ve kaliteli mekanlarından birisidir. Yalnız gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızı öneririm. Aksi takdirde içeri girmeniz çok mümkün olmuyor. Ben rezervasyon yaptırmamıştım ama faslı bir arkadaşımın tanıdığı vasıtasıyla bile biraz uğraşarak girdik. Ama içerideki atmosfer için herşeye değer diyebilirim. Fiyatları soracak olursanız, size bir masa ayarlıyorlar ve 70cl bir içki alıyorsunuz ortalama 1600-1800 dirhem arası bir ücret ödüyorsunuz.
Marakeş Gece Hayatı
Marakeş Gece Hayatı | Fas Seyahat Rehberi

4. 555 FAMOUS CLUB | MARAKEŞ GECE HAYATI

555 Famous Club, marakeş şehrinde yine ünlü mekanlardan bir tanesidir. Elbette burada da bir gece geçirmenizi tavsiye ederim. Hip-Hop, latin ve fas hareketli müziklerinin de yer aldığı kaliteli ve eğlenceli bir ortam sizi bekliyor diyebilirim. Sizleri özel hissettiren ilgi ve alakanın yüksek olduğu mekanlardan bir tanesidir. Burada da ücretler 70cl bir içki için masa ile birlikte 1600-1800 dirhem arası rakamlar ödüyorsunuz. Marakeş gece hayatı genelde sabah 5 e doğru mekanların ışıkları yanmasıyla sona eriyor. Tabi Arabic Clubleri seviyorsanız sonrasında 1-2 saatliğine de oralarda da devam edebilirsiniz. 🙂
Marakeş Gece Hayatı
Marakeş Gece Hayatı | Fas Seyahat Rehberi

5. LE BAR CHURCHİLL | MARAKEŞ GECE HAYATI

Marakeş’ e gelipte mutlaka görmeniz gereken yerlerden bir tanesi ile yine karşı kaşıyayız. 🙂 Marakeş ‘ de otel içerisinde yer alana ünlü barlardan bir tanesidir. Otel’ in 80-90 yıl öncesini anımsatan dekoruyla birlikte çok farklı olan bir atmosferi bulunuyor. Bu atmosferle birlikte sakin bir piyano müziğinin etkisiyle içkinizi yudumlarken keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Eğer bir kız arkadaşınızla birlikte marakeş e geldiyseniz. Romantik ve keyifli bir ortamda içip eğlenmek istiyorsanız, sizlere bu mekanı tavsiye ederim.
Marakesh Gece Hayatı
Marakeş Gece Hayatı | Fas Seyahat Rehberi

6. THE ROSE BAR | MARAKEŞ GECE HAYATI

Marakeş bölgesinde iyi bir atmosferi olan yerel ve ulusal olarak her tür müzikleri dinleyebileceğiniz güzel bir ortam diyebiliriz. Bu mekana girdiğinizde ortada olan bar konseptiyle sizlere güzel sunum yapabilecekleri keyifli bir ortam sağlıyorlar. Bazen girişlerde ücret alabiliyorlar. Ama burada da keyifli vakit geçirebileceğinizi söyleyebilirim. Alkol fiyatları ise, yukarıdaki mekanlarda yazdığım fiyatlara yakın diyebilirim.
Marakesh Gece hayatı

” Marakeş Gece Hayatı | Fas Gezi Rehberi ” adlı yazımı okuyup beğendiyseniz, aşağıdaki butonlardan sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki ve yan taraftaki butonları tıklayarak sosyal medya hesaplarımı takip edebilir ve bana desteklerinizi sağlayabilirsiniz. Umarım keyif almışsınızdır. Keyifli ve eğlenceli vakit geçirmeniz dileğiyle… 🙂

Facebook    Instagram    Google   Twitter