Fas ( Morocco )

Fas ‘ a Nasıl Gidilir ?

Kuzey Afrikada bir ülke olan fas, çeşitli kültürleriyle ve birçok turistik şehirleriyle keyifli bir şekilde seyahat edebileceğiniz güzel ülkelerden bir tanesidir. Fas’ a seyahat edecek arkadaşların vize konusunda hiçbir şekilde endişelenmelerine gerek yok, çünkü 90 güne kadar vize istemeyen bu ülkeye sadece pasaportunuz ile giriş yapabilirsiniz. Bu arada merak ettiğiniz diğer ülkelerin vize şartlarını ” Türk vatandaşlarına vize istemeyen ülkeler ” yazımı okuyarak bilgi edinebilirsiniz. 

Eğer fas yolculuk planınızın zamanı yaklaşıyorsa, biletinizi aktarmalı ya da direk uçuş şeklinde alabilirsiniz.
Fransa ya da İtalya üzerinden aktarmalı şeklinde gitmek istiyorsanız, ortalama 1.5 gün yolcuğunuz sürüyor, bekleme sürelerinizde dahil.
Tabiki bunun için transit vize (schengen vizesi) almanız gerekmektedir. Direk uçuş ile transit vize falan almadan 5 saatlik bir yolculuk ile fas ülkesine seyahatinizi gerçekleştiriyorsunuz. Aktarmalı uçuş ile direk uçuşun arasındaki farklar ise ; aralarındaki fiyat farkı, zaman farkı ve yorgunluk farkı diyebiliriz. Aşağıda farklarını şöyle anlatabilirim size ;

Aktarmalı uçuş ; Transit vize almanız gerekli, iki uçuş ile gidiyorsunuz ve gideceğiniz ilk ülkede diğer uçağı epey bir süre bekliyorsunuz, yani 1 veya 1.5 gün sürüyor. Fiyatı daha ucuz oluyor.

Direk uçuş ; Yolculuğunuz 5 saat sürüyor. Herhangi bir vize almanıza gerek yok.

Bu bilgileri verdikten sonra, benim yaptığım seyahate gelicek olursak, Ben türk hava yolları ile, istanbul üzerinden fas’ ın kazablanka şehrine 5 saatlik direk uçuş ile gittim. Gayet rahat ve sıkıntısızdı. Havalimanı içerisindeki bulunan tren ilede şehir merkezine doğru yola çıktım. Benim rezervasyon yaptığım otel casaport durağına yakın olduğu için orada indim. Zaten son durak ve şehrin merkezi diyebiliriz. 10-15 dklık bir yürüyüş ile de otelime ulaştım. 2 aylık seyahatime kazablanka şehrinde başladım.

” Fas ‘ a Nasıl Gidilir ? ” adlı yazımı okuyup beğendiyseniz, aşağıdaki butonlardan sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki ve yan taraftaki butonları tıklayarak sosyal medya hesaplarımı takip edebilir ve bana desteklerinizi sağlayabilirsiniz. Umarım keyif almışsınızdır. Keyifli ve güvenli seyahat etmeniz dileğiyle…

 

Facebook    Instagram    Google   Twitter