Populer Yazılarım

Tayland Festival Tarihleri – Tayland Rehberi

Tayland dediğimizde aklımıza ilk olarak gece hayatı ve çeşit çeşit masajları gelir. Güzel, keyifli ve eğlenceli bir tatil geçirmek istiyorsanız, gerçekten de listenizin üst sıralarına almanızı tavsiye ederim. Diğer yazılarımda da detaylı olarak Tayland ile alakalı bir çok konudan bahsetmiştim. Bu eğlenceli tatil seçenekleri haricinde tayland‘ ın festival lerini de unutmamak lazım.

www.yolhikayelerim.com

Yılın neredeyse bütün aylarında tayland‘ a özgü güzel ve eğlenceli festivalleri mevcuttur. O kadar harika ve hoşunuza gidicek festivaller oluyor ki gerçekten yılın her döneminde denk gelebilirsiniz. Bu festivalleri sizlere aşağıda tarihleriyle birlikte sıralayacağım.

  1. Çiçek Festivali ( Şubat )
  2. Uçurtma Festivali ( Mart )
  3. Hayalet Festivali ( Mart – Temmuz )
  4. Songkran Fesivali ( 13 – 16 Nisan ) : Tayland Christmas ( Yeni yılıdır. Bu festivalde sokaklarda, sahilde, barlar ve clubler yani heryerde birbirini ıslatan insanlarla sizler de bu festivale katılabilir ve harika eğlenceli bir su savaşı yapabilirsiniz. )
  5. Roket Festivali ( Mayıs )
  6. Vejeteryan Festivali ( Ekim )
  7. Navratri Festivali ( Ekim ) : Hindu Festivali
  8. Mum Festivali ( Kasım ) : ( İnsanların günahlarından arındığına ve isteklerinin olduklarına inanırlar. )
  9. Loi Krathong Festivali ( Kasım ) : ( Kötü şanslardan kurtulmak için insanların dilek feneri uçurduğu festivaldir. )
  10. Maymun Festivali ( Kasım ) : ( Ülkedeki maymunların günüdür. Çeşitli ziyafetler verilerek kutlanır. )

Songkran Festivali - Tayland

 

Tayland festival leri hakkındaki yazımı okuyup beğendiyseniz, aşağıdaki butonlardan sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki ve yan taraftaki butonları tıklayarak sosyal medya hesaplarımı takip edebilir ve bana desteklerinizi sağlayabilirsiniz. Umarım keyif almışsınızdır. Keyifli ve güvenli kamp yapmanız dileğiyle…

 

Facebook    Instagram    Google   Twitter