Kamp Alanları

Ayvalık Kamp Alanları | Balıkesir

Ayvalık Türkiye‘ de marmara bölgesinde bulunan Balıkesir’ in ege bölgesinde kalan bir ilçesidir. Birçok medeniyetlere ev sahipliği yapan ayvalık içerisinde eski yapılar, kiliseler, manastırlar, eski kalıntılar ve camiler bulunmaktadır. 1.Dünya savaşından sonra yunanlıların işgali ile birlikte bölgenin hakimiyeti ele geçirilmiş ve sonrasında lozan antlaşmasıyla tekrar türkiye geri almıştır. Turizm anlamında türkiyeni gelişmiş ilçelerinden bir tanesidir. Sahil içesi olması nedeniylede tatilçilerin uğrak beldesi haline gelmiştir. Ayvalık hakkında bu ufak bilgileri verdikten sonra, kamp yapmayı seven arkadaşlarımız için kamp yerleriniz sıralayabiliriz. 🙂

1. AYVALIK ÇAMLIK KAMPİNG

Ayvalık bölgesinin, eski kamp alanlarından biri olan bu mekan denize sıfır olmasıyla birlikte sizlere çadır kurma imkanıda sağlıyor. Çadır kurmak istemiyorsanız, karavanınız ile de belirli bir ücret karşılığında kalabiliyorsunuz. Her ikiside olmaz diyorsanız, bu mekan sizlere bungalov ev seçeneğinide sunuyor. Hem kamp yapmak istiyorum, hemde akşamları sahilin tadını çıkarmak istiyorum diyorsanız burayı tercih edebilirsiniz.
Ayvalık Kamp Alanları
Bu mekanda elektrik, duş, tuvalet, mutfak ve mangal yeri de bulunmaktadır. Yani gönül rahatlığıyla uzun bir süre kamp yapacağınız bir mekan diyebilirim. 🙂 Konum için hemen aşağıdaki linke tıklayarak kendinize yol haritası çıkarabilirsiniz.

Ayvalık Çamlık Kamping – HARİTA GÖRÜNTÜLE

2. AYVALIK ADA KAMPİNG

Ada Kamping Ayvalığın Alibey adasında yer almaktadır. Ayvalığın en büyük adası olmasıyla birlikte, bu kamp alanının bulunduğu bölge denize çok yakın diyebilirim. Çadır kurabiliyorsunuz, karavan ile de ulaşarak kamp yapabiliyorsunuz, çadır ve karavan için ücret ödemeniz gerekli.
Bu mekanda dağ evi gibi yapılar var, buralarıda kiralayabiliyorsunuz.
Ayvalık Ada Kamping
Ortalama ücretleri kahvaltı dahil 300-350 TL gibi rakamlar diyebilirim. Bu mekanda elektrik, su, buzdolabı, mutfak, çamaşırhane, restoran, piknik alanları ve çocuk parkı bulunmaktadır. Ayrıca aktivite olarak Tekne turları ve dalış gibi eğlenceli imkanlar bulunmaktadır. Konum için hemen aşağıdaki linke tıklayarak kendinize yol haritası çıkarabilirsiniz.

Ayvalık Ada Kamping – HARİTA GÖRÜNTÜLE

3. AYVALIK KAMPİNG SAKLI CENNET

Ayvalık Kamping yeşilliğin içerisinde ve deniz manzarasıyla gelmeniz gereken bir başka mekanlardan birtanesidir. Bu mekanda kendi çadırınızı getirip kurabilirsiniz. Eğer çadırınız yoksa ya da götürmeyecekseniz bu mekanda da kirayalabiliyorsunuz. Kamp alanında alıveriş yapmanız için market bulunmaktadır. Ayrıca, elektrik, su, buzdolabı, duşlar, tuvaletler ve otopark alanıda bulunmaktadır.
Ayvalık
Bunların haricinde içerisinde günübirlik gelen misafirlerinde sıklıkla kullandığı restoranda bulunmaktadır. Kısacası burada fazla uzaklaşmadan her ihtiyacınızı karşılacayak imkanlar bulunmaktadır. Konum için hemen aşağıdaki linke tıklayarak kendinize yol haritası çıkarabilirsiniz.

Ayvalık Kamping Saklı Cennet – HARİTA GÖRÜNTÜLE

4. MURAT REİS ÇAMLIK KAMPİNG

Ayvalık bölgesinde, bir diğer kamp alanımız ise, adı üstünde çam ağaçlarıyla kaplı, orman bakanlığına bağlı, çadır kurup çam ağaçlarının esintisinde kamp keyfinizi sürmeniz için sizlere sunulmuş bir mekan.
Balıkesir Ayvalık Kamp Alanları
Bu kamp alanında da mesire alanı, elektrik, su, plaj, market vb. gibi bir çok ihtiyacınızı karşılayacağınız imkanlar bulunmaktadır. Ayrıca burada ölü derileri yiyen tedavi özelliğine sahip balık havuzuda mevcuttur. Belirli bir ücret karşılığında bu havuzu da kullanabiliyorsunuz. Fiyat olarak ise, diğer kamp alanlarına göre daha uygun bir kamp alanıdır. Konum için hemen aşağıdaki linki tıklayarak kendinize yol haritası çıkarabilirsiniz.

Murat Reis Çamlık Kamping – HARİTA GÖRÜNTÜLE

5. KÖRFEZ KAMPİNG

Ayvalık bölgesinde, hem kamp yapabileceğiniz, hemde otel konaklaması yapabileceğiniz bir mekandır.
Balıkesir Ayvalık Kamp Alanları
Bir aile işletmesi olan bu mekanda çadır kurabilmeniz için arazi çevresi kapatılmış düz yeşillik bir alan tahsis edilmiştir. Sahile yakın yine güzel mekanlardan bir tanesidir. Konum için hemen aşağıdaki linki tıklayarak kendinize yol haritası çıkarabilirsiniz.

Körfez Kamping – HARİTA GÖRÜNTÜLE

6. CUNDA MOCAMP

Ayvalık beldesine bağlı, Alibey adasında bulunan bu mekan, kamp alanı diye geçiyor ama, küçük ahşap evler kurulmuş minimal bir hotel şeklinde sizlere doğal ortam içerisinde güzel imkanlar sunuyor. Çocuklarınızın eğlenmesi için cunda su kaydıraklarının bulunduğu havuz da bulunmaktadır. Gerçek anlamda düzenli ve temiz bir ortam sağlanmış diyebilirim. İşletmenin kendine ait bungalov tarzı ahşap evleriyle birlikte, iskelesi kumsalı da bulunmaktadır. İster deniz, kum, güneş keyfi yapabilir, istersenizde bungalov verandalarında keyifli ve huzurlu bir şekilde dinlenebilirsiniz.
Cunda Mocamp Ayvalık
Ailenizle gelenileceğiniz doğal ve sakin bir ortam diyebilirim. İşletmeci ve personeller gayet ilgili ve misafirperverler. Kişi başı giriş ücretleri ise, 50TL dir. Cunda da girebileceğiniz en iyi plajlardan birisi diyebilirim. Konum için hemen aşağıdaki linki tıklayarak kendinize yol haritası çıkarabilirsiniz.

Cunda Mocamp – HARİTA GÖRÜNTÜLE

7. AKVARYUM KOYU KAMP ALANI

Ayvalık bölgesinde, bulunan bu kamp alanı bir işletmeye veya birilerine ait değildir.
Akvaryum Koyu Ayvalık
Serbest şekilde kamp yapıp, çadır kurabileceğiniz denize çok yakın bir yerdir. Kamp tatilinizi yapabilir, aynı zamanda da bu bölgede denize girebilirsiniz. Çok fazla imkanları olmaya bu bölgede biraz daha ilkel yöntemlerle kampınızı yapabilirsiniz. 🙂 Konum için hemen aşağıdaki linki tıklayarak kendinize yol haritası çıkarabilirsiniz.

Akvaryum Koyu Kamp Alanı – HARİTA GÖRÜNTÜLE

” Ayvalık Kamp Alanları | Balıkesir ” adlı yazımı okuyup beğendiyseniz, aşağıdaki butonlardan sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki ve yan taraftaki diğer butonları da tıklayarak sosyal medya hesaplarımı takip edebilir ve bana desteklerinizi sağlayabilirsiniz. Umarım keyif almışsınızdır. Keyifli ve eğlenceli vakit geçirmeniz dileğiyle… 🙂

Facebook    Instagram    Google   Twitter