Kamp Alanları

Bozcaada Kamp Alanları – Kamp Rehberi

Bozcaada, Türkiye’nin üçüncü büyük, Ege Denizinde ise Gökçeadadan sonra ikinci en büyük adasıdır. Ayrıca Çanakkale iline bağlı bir ilçedir. Türkiye’nin il merkezleri hâriç köyü olmayan tek ilçesidir. Kamp alanları ve bakir koylarıyla gerçekten görülmeye değer sahip olduğumuz adalardan biridir.

Bozcaada’ ya Nasıl Gidilir ?

İstanbul üzerinden, Tekirdağ gelibolu karayolu veya feribotlar ile çanakkale bölgesine geçip, ardından geyikli yükyeri iskelesinden feribatla bozcaada’ ya geçebilirsiniz. Sonrasında ise sizlere aşağıda bahsedeceğim kamp alanlarından birini tercih edebilir ve güzel bir kamp tatili yapabilirsiniz…

Bozcaada Kamp Alanları - Çanakkale

1. Pikamp Kamp Alanı

Bu kamp alanı genelde kampçıların keşfettiği kumluk sahil üzerine kurulu bir alandan oluşuyor. Burada kamp yapmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Kamp malzemeleriniz ve çadırınız varsa, hemen yerinizi seçip kampınızı kurabilirsiniz. Aynı zamanda merkeze de yakın olduğu için herhangi bir ihtiyacınızda kolaylıkla merkeze ulaşabilir, ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Çadır kampı için tercih edebileceğiniz iyi mekanlar arasındadır.

Pikamp Camp Alanı – HARİTA GÖRÜNTÜLE

Pikamp Kamp Alanı - Çanakkale Bozcaada

 

2. Ada Camping

Bu kamp alanı ise, denize 200-250 metre kadar uzaklıkta olup şehir merkezine ise 4km uzaklıktadır. Konumu açısından iyi olmasıyla birlikte ayazma plajı yakınlarında, sulubahçe mevkisindedir. Sıcak havalarda kamp yaparken aynı zamanda denize de girebilir, güzel havanın tadını çıkartabilirsiniz. Bu kamp alanı 7 dönüm arazi’ nin üzerine kurulu çok geniş bir alana sahiptir. Araçlarıyla gidecek olanların ise bu kamp alanındaki büyük otoparkını kullanabilirler. Karavan ile gelenler içinde gayet uygun bir yerdir. Gönül rahatlığıyla çadır ve karavan kampçılığı bu alan içerisinde yapabilirsiniz. Karavan için elektrik teminide yapılan bu bölgede, heryerde kullanabileceğiniz prizler de mevcuttur.

Bozcaada - Ada Camping

Kamp alanı‘ nın bir bölümü çam ağaçlarıyla kaplı olduğu için güzel esintisi olan bir bölge konumuna sahiptir. Bir kısmı ise açık alan olduğu için çadırların gölgeye kurulabilmesi için bambu tenteleri yapılmıştır. Bunun haricinde konaklama için gerekli malzemeleri veya çadırı olmayanlar, kamp alanı içerisindeki bungalow dediğimiz ahşaptan ufak evleri kiralayabilirler. Bungalov evlerinde tek kişilik ve çift kişilik imkanları sunan bu tesis, aynı zamanda sizlere ortak mutfak kullanımı sunuyor.

Bozcaada Ada Camping - Çanakkale

Kamp alanı içerisinde hergün kahvaltı, sıcak,soğuk içecekler ve alkollü içeceklerin her çeşidini bulabilirsiniz. Kamp alanı, her yıl mayıs ayından başlayıp, ekim ayına kadar açık kalır ve kamp ziyaretçilerini ağırlar. Kışın ise kamp alanı kapalıdır. Ada Camping sulubahçe plajına 200 metre, habbele ve ayazma plajına ise 300 metre uzaklıktadır. Bu plajlar bulunduğunuz bölgeye yürüme mesafesinde olduğu için, güzel bir yürüyüş yapabilir ve sonrasında plaj keyfini dilediğiniz gibi yaşayabilirsiniz.

Ada Camping – HARİTA GÖRÜNTÜLE

Ada Camping 2018 Fiyatları ;

  • Çadır Yeri Günlük Ücret ( Kendi çadırı ile gelenler ) : 35 TL
  • Çadır Yeri Ve Çadır Kiralamak İsteyenler Günlük : 45 TL
  • Karavan Yeri : 40 TL
  • Bungalov Evleri Günlük : 100 TL

 

 

Bozcaada Kamp Alanları hakkındaki yazımı okuyup beğendiyseniz, aşağıdaki butonlardan sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki ve yan taraftaki butonları tıklayarak sosyal medya hesaplarımı takip edebilir ve bana desteklerinizi sağlayabilirsiniz. Umarım keyif almışsınızdır. Keyifli ve güvenli kamp yapmanız dileğiyle…

 

Facebook    Instagram    Google    Twitter