Kamp Alanları

Belgrad Ormanları Kamp Alanı – Kamp Rehberi

İstanbul‘ dan çok uzaklaşmak istemeyenler için İstanbul Kemerburgaz’ da bulunan belgrad ormanları tercih edilebilecek en iyi mekanlardan biridir. Belgrad ormanlarına girdiğiniz zaman kendinizi şehirden çok uzaklaşmış gibi hissedebileceğiniz çok güzel doğal ortamla karşı karşıya kalacaksınız. Haftaiçi çalışanlar için, haftasonunu değerlendirmek adına çok yol gitmeden günübirlik kamp yapabileceğiniz çok güzel bir mekan. Şehirden uzaklaşmak isteyenler ve aynı zamanda yolculuk çok uzun sürmesin diyenler için oksijeni bol ve doğal bir ortamda yapacağınız kamp ile birlikte çok keyifli zaman geçirebileceksiniz. Bu bölgeye ulaşımı ise, kendi aracınız yoksa otobüsler ile de sağlayabilirsiniz. Keyifli bir kamp yapmak istiyorsanız yazımın devamını okuyarak planlarınızı yavaş yavaş yapmaya başlayabilirsiniz.

Eğer, çeşitli aktivitler yapmak istiyorsanız, belgrad ormanları kamp alanına girmeden önce yol üzerinde saatlik bisiklet ve atv kiralayabilir keyifli bir belgrad gezisi yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu kiralama işlerini yapan yerler, çeşitli turlarda düzenliyorlar aynı zamanda bu turlara da katılabilir derin bir gezi de yapabilirsiniz. Belgrad ormanları çok geniş bir alana sahip olduğu için uzun yürüyüşlerde yapabilir aynı zamanda çeşitli fotoğraflar çekip, iyi kareler yakalayıp mutlu olabilirsiniz.

Kamp yaparken yabani hayvanlarla karşı karşıya kalabilirmiyiz diyorsanız, burası orman her türlü hayvana rastlayabilirsiniz ama çok görülen birşey değildir. Zaten ateş yakacağınız için bu hayvanları bulunduğunuz yerden otomatik olarak uzaklaştırmış oluyorsunuz. Çokta endişelenmenize gerek yok. 

www.yolhikayelerim.com

1 – İçeride kamp kurabilir miyiz ?

Belgrad ormanları‘ nın içerisinde istediğiniz her yerde kamp kurabilirsiniz. Çok geniş bir alana sahip olan belgrad ormanları kendinize güvendiğiniz ve korkmadığınız sürece daha derinlere inip kamp kurabilirsiniz. Ama diyorsanız ki ben kendimi güvende hissetmek istiyorum o zaman belgrad ormanı kapı girişini biraz geçtikten sonra kampçılar ve piknikçiler için hazırlanmış yerlerde kamp kurabilirsiniz. Sakin olsun diyorsanız da biraz yakın biraz uzak ayarlayıp kampınızı kurabilir ve keyifli dakikalarınızı başlatabilirsiniz. Orman içerisini çok geniş olduğu için yürüşlerinizi yapabilir, kalabalıksanız oyunlar düzenleyebilir günübirlik veya kaldığınız günler içerisinde istanbuldan uzak doğayla içiçe keyifli zaman geçirebilirsiniz.

 

2 – Kamp ücreti varmı ?

Belgrad ormanı kamp girişi için araç başı para ödüyorsunuz. Araç tipinize göre fiyatları değişiyor. Sedan araçlar için 11TL, ticari veya büyük araçlar ile gidiyorsanız 15TL olması lazım. Ama maksimum 20TL gibi bir rakam ödersiniz. Daha fazlası da olmaz. Eğer yaya olarak gidiyorsanız ücretsiz bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

 

Belgrad Ormanları - yolhikayelerim.com

 

3 – Belgrad Ormanları İçerisinde Alışveriş Yapabilir miyiz ? 

Belgrad ormanları uzun süredir kampçıların ve piknikçilerin gittiği bir yer olduğu için küçük bir bölgesi düzenlenip aynı zamanda küçük bir büfe işletmecisi orayı çalıştırmaktadır. Yani market gibi olmasada aradıklarınızı bulabilirsiniz. Aynı zamanda kamp alanına girmeden önce otobüs duraklarının oralarda  da büfeler bulunuyor. Oralardan a alışveriş yapabilirsiniz.

 

4 – Kamp Alanı İçerisinde Ne Gibi İmkanlar Var ?

Belgrad ormanları içerisinde piknikçiler için yapılmış olan çeşmeler ve tuvaletler mevcut. Elektrik gibi şehirde aradığınız klasik alışkanlıkları bulamazsınız. Piknik alanı çevrelerinde elektrik direklerinde bulunan aydınlatmalar mevcut. Gece zifiri karanlık oluyor, tabi iç bölgelerde kamp yaparsanız. Güzel bir şekilde kampınızı yapabilir ve size verilen bu imkanlar ile birlikte mutlu mutlu kampınızı ya da pikniğinizi yapabilirsiniz. 

 

5 – Kamp Alanı İçerisinde Ateş yakabilir ya da Mangal Yapabilir miyim ?

Kamp alanı içerisinde, yani belgrad ormanları içerisinde ateş yakabilirsiniz ama ormanlarda daha çok keyifli zamanlar geçirmek istiyorsanız çok dikkat etmeniz ve kontrollü bir şekilde ateş yakmanızı öneririm. Keyifli zaman geçirirken aynı zamanda ormanlarımızı ve ormanlarda yaşayan canlılarımızı da unutmadan dikkatli bir şekilde ateş yakarak sabaha kadar keyifli zaman geçirebilirsiniz. Ateş için odun parçaları bulma konusunda ise, endişelenmeyin :). Her yer odun parçalarıyla dolu ve depolamanızı yaptıktan sonra ateşinizi yakabilir, keyfinize bakabilirsiniz…

 

” Belgrad Ormanları Kamp Alanı ” yazımı okuyup beğendiyseniz, aşağıdaki butonlardan sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki ve yan taraftaki butonları tıklayarak sosyal medya hesaplarımı takip edebilir ve bana desteklerinizi sağlayabilirsiniz. Umarım keyif almışsınızdır. Keyifli ve güvenli kamp yapmanız dileğiyle…

 

Facebook    Instagram    Google   Twitter